karabük halı saha
beylikdüzü dezenfekte
KİLO VERMEK Mİ İSTİYORSUNUZ - Bigdoctors

Sidebar Ad

KİLO VERMEK Mİ İSTİYORSUNUZ

0

KİLO VERMEK Mİ İSTİYORSUNUZ


Toplumların en büyük sıkıntılarından biri olan kilo problemi, gerek metabolizma gerekse dış görünüş açısından kişileri hem fiziksel hem ruhsal hemde sosyal yönden olumsuz şekilde etkilemektedir.


Kişiler bu sorunlarını bazen tek başlarına bazen internet bilgileri bazende uzman desteği alarak yapmaktadırlar. Kilo vermek için yapılan en sık uygulama diyet olarak adlandırılan yeme içme düzeni olarak bilinmektedir. Buda kişilerin gerek bilinçli gerek bilinçsiz olarak yaptıkları uygulama şekillerini ortaya çıkarmaktadır.


Diyet nasıl yapılır?


Diyet bilinçlı şekilde yapılmalıdır. Bunun için öncelikle yapmanız gereken şey dahiliye Uzmanı ile görüşme ile başlar. Kilo alma veya kilo verememe probleminizin metabolik olarak incelenmesi ve gerekli laboratuvar testlerinin yapılması gerekmektedir.

Hormonal düzeyleriniz kan bileşenleriniz, karaciğer fonksiyon testleriniz, vitamin ve mineral sviyeleriniz titizlikle incelenmelidir. Bu muayeneye gittiğinizde vücut Kitle İndeksiniz de bakılacaktır.

Vücuttaki kas ,su, yağ ve kemik oranları tespit edildikten sonra doktorunuz elinizdeki verilerle sizi diyetisyene yönlendirecek ve vücudunuza uygun diyet programı seçilecektir.


Diyetisyeninizin size önereceği yeme içme planı, egzersiz programı ve dahiliye uzmanının vereceği destekleyici ilaçlarla beraber kilo vermeniz kontrollü bir şekilde gerçekleşecektir.

Share.

About Author

Leave A Reply