Sidebar Ad

Yaşlılık Belirtileri

0

Yaşlılık Belirtileri

 

Ciltte Deformasyonlar

İnsanlarda en başta olan yaşlılık belirtileri, ciltlerinde bozulmalar olmaya başlamaktadır. Bu bozulmalar, kırışıklık, sarkmalar, lekeler ve daha birçok şekilde ayrılabilmektedir. Bu bozulmalar çok doğal olan şeylerdir ancak bazı yaş alan insanlar dış görünüşlerine çok önem verdikleri için birçok estetik ameliyatı ve botoks olup ciltlerini görünüm açısından iyi bir hale geçirmeye çalışmaktadırlar. Aslında bütün bunlara gerek duyulmaması en sağlıklı olandır. Dikkat etmemiz gereken şeyler yaş aldıkça yediğimiz ve içtiğimiz besinleri özenle seçmek, haftada üç dört gün mutlaka spor yapmak, sinir ve stresten uzak durmak cildimize iyi gelecek en doğal yöntemdir.

Unutkanlık

İnsanlar yaş aldıkça dün ne yaptıklarını veya eşyalarını nereye koyduklarını, ne yapması gerektiklerini unutabilmektedir. Bu da yaş geçtikçe hafızanın ve zihnin zayıflamasından kaynaklanmaktadır. Yüksek düzeyde unutma alzheimer a yol açabilmektedir. Alzheimer olan kişi tüm günleri birbirine karıştırabilmektedir, geçmiş ve gelecek kavramı onlarda yoktur. Yaş almanın getirdiği bu hastalığın maalesef ki tedavisi de yoktur ancak genç yaşlarda kitap okumak aktivitelere katılmak bu hastalığın görülme riskini azaltmaktadır.

Hastalıklar

Yaş geçtikçe organlar işlevini doğru düzgün yerine getiremez hale gelmektedir. Organların işlevini yerine getirememesi de hastalıklara yol açmaktadır. İnsana gençken hiçbir etki yaratmayan hastalıklar, yaş aldıkça insanı yıpratmaya yormaya başlamaktadır. Gençliğin kıymetinin bilinmesi gençken kötü alışkanlıklardan uzak durulması ihtiyarlık dönemlerine yapılabilecek en güzel yatırımlardan biridir. İhtiyarlık dönemlerinde ortaya çıkan hastalık göstergelerini de önemsemek gereklidir. Erken teşhis hayat kurtarmaktadır. İnsanlar yaş aldıkça yürüme ve diğer bedensel aktiviteleri yaparken de güçlük çekmektedir bireylerin kendini zorlamaması ancak hareketsiz de durmaması gerektiği uzmanlar tarafından önerilmektedir. İhtiyarlık hayatın ikinci baharıdır, bu dönemde kendimizde kusur aramak yerine kendimizi sevmeli ve kendimizi daha çok önemsememiz gerekmektedir.

Share.

About Author

Leave A Reply