Sidebar Ad

SONBAHARDA SAÇ BAKIMI

0

SONBAHARDA SAÇ BAKIMI

Yaz aylarının son günlerine girerken, tatillerde güneş ,deniz suyu, havuz suları ve sıkça aldığımız duşlar yaz döneminde saç sağlığımızı olumsuz şekilde etkilemiştir.

Saçlarımıza sonbahar bakımını yapma zamanıda gelmiştir. Bu dönemde birçok kişi saçlarının durumundan şikayetçi olarak bakım yaptırmayı veya yapmayı planlar hale gelmiştir.

Peki saç bakımımızı nasıl yapacağız.

Öncelikle kuaförümüze giderek saçlarımızın yıpranma durumunu öğrenecek ve kırıklarımızı aldırmamız en önemli maddedir.

Bu işlemi yaptırdıktan sonra güneş ışığına maruz kalan saçlarımızı öncelikle duş zamanlarında biraz vakit harcayarak öncelikle dışarıda kaldığımız süre boyunca saçımıza yapışmış kirlerden arındırarak başlıyoruz.

Bornozumuzu giyiyor ve bakım aşamasına geçiyoruz.

Aktarlardan temin edebileceğiniz hindistan cevizi kremini saçlarına sürün. Daha sonra saç dipleriniz için parmak uçlarınıza süreceğiniz hindistan kremi ile yaklaşık olarak 30*35 dakika masaj yapmanız yeterli olacaktır.

Saç diplerine yapacağınız masaj saç diplerindeki kan dolaşımını artıracağından saçlarınız daha fazla beslenerek güçlenecektir.

Daha sonra saç tipinize uygun şampuan ile saçlarınızı yaıkayarak işlemi sonlandırırın. Saçlarınızın durumuna göre haftada 2 yada üç kez bu işlemi tekrarlayabilirsiniz.

Share.

About Author

Leave A Reply