karabük halı saha
beylikdüzü dezenfekte
Solaryumda Dikkat Edilmesi Gerekenler - Bigdoctors

Sidebar Ad

Solaryumda Dikkat Edilmesi Gerekenler

0

Solaryumda Dikkat Edilmesi Gerekenler

 

1) Sahip olduğunuz ten renginize göre solaryum makinesi kullanılmalıdır. Her ten tipi için aynı makine kullanılmamalıdır.

 

2) İdeal ten rengine sahip olmanız için, eğer beyaz tene sahipseniz kar bronzluğunu, konu tene sahip iseniz de deniz bronzluğunu tercih etmelisiniz ve bu yüzden buna uygun makinelerin kullanılacağına emin olduğunuz, güvendiğiniz işletmelere gitmenizde fayda var.

 

3) Solaryum seansınıza girmeden önce vücudunuzdan parfüm ve makyaj gibi kimyasallardan temizlediğinize emin olun. Aksi taktirde oluşan lekeleri çıkarmak için uzun uğraşlar vermek durumunda kalabilirsiniz.

 

4) Göz sağlığınız için solaryumda gözlük kullanmalısınız. Aksi taktirde direkt ışığa maruz kalan gözünüz zarar görecektir.

 

5) Solaryuma alkol kullanımın ardından girmemelisiniz çünkü UV ışınları kan dolaşımınızı ve ten ısınızı arttırıyor.

 

6) Eğer epilasyon ve cilt bakımı yaptırdıysanız solaryum randevunuzu biraz erteleyin. Böyle durumlarda hassaslaşan cildinizin dinlenmeye ihtiyacı olacaktır ancak solaryum cildinizi iyice yoracaktır.

 

7) Kontakt lens kullanıyor iseniz solaryum seansından önce çıkartın. Aksi taktirde lensleriniz kuruyacaktır ve bu durum gözünüz için iyi olmayacaktır.

 

            8) Yaşınız da solaryumda dikkat edilmesi gerekenlerdendir. Eğer 16 yaşından küçükseniz solaryumdan uzak durmalısınız. Çünkü solaryum makinesinin yaydığı UV ışınlarının büyüme hormonları üzerinde olumsuz etkileri olduğu bilinmektedir.

 

9) Solaryum için üretilen bakım ürünlerini solaryum seansı öncesinde ve sonrasında kullanmanız size 2 seans önceden sonuç alma olasılığı sağlayacaktır. Hem bu ürünler vücudunuzun nem dengesini kurumanıza yardım edecektir.

 

10) Solaryumdan çıktıktan sonra duş almanızda fayda var. Toplumda ‘solaryumdan sonra duş alınmaz.’ düşüncesi yanlış bir düşüncedir. Solaryumdan sonra duş almanız vücudunuza peeling yapmanız ve vücudunuzdan ölü deriyi atmanızı sağlayacaktır. Bunun için kese kullanımı faydalı olabilir.

 

11) Eğer vücudunuzda et beni varsa solaryuma başlamadan önce yetkili bir hekime danışmalısınız.

Share.

About Author

Leave A Reply