karabük halı saha
beylikdüzü dezenfekte
Organ Bağışı , Hayat Bağışlar - Bigdoctors

Sidebar Ad

Organ Bağışı , Hayat Bağışlar

0

Organ Bağışı , Hayat Bağışlar

Organ Bağışı , Hayat Bağışlar

Hayatta en güzel şeylerden bir tanesidir hediye vermek.Yada en kötü şeydir beklediğinin sana gelmemesi. Birde size verilecek hediye bir hayatsa düşünün yaşayacağınız mutluluğu. Evet organ bağışı!!!
İnsan mükemmel yaratılmış bir canlı. Fakat bazende çok muhtaç bir varlık. Sağlığı bozulduğunda ise çok hassas noktalarla dünyaya tutunabiliyor.
Bazen bir doktor, bazen bir ilaç ve bazende bir organ…
İlk ikisini bulmak günümüzde çok kolay fakat ya üçüncü;
Evet günümüzde zor ama aslında oda çok kolay…
Nasıl mı?
Düşünün ki karaciğerinizi bağışlıyorsunuz. Sadece bir bölümünü tabiki. Sonra ne mi oluyor? Karaciğeriniz ameliyattan 3 ay sonra eski büyüklüğüne dönüyor. Kaybınız nedir? 3 ay mı yada bir parça karaciğer mi? Aslında bağışlamazsanız, KAYBEDİLEN BİR CAN!!!
Tedirgin olabilirsiniz, gayet normal ama bir doktorla özellikle de bu işin uzmanı bir doktorla konuşmanız yeterli.
Sizi en ince ayrıntısına kadar tetkik edeceklerdir. Eğer en ufak bir şüphe bile var ise karaciğeriniz alınmayacaktır.

Peki ya böbrek bağışı!!!

İnsan 2 böbrekle yaşamını sürdürüyor. Ya tek böbrekle tabiki de sürdürebilir. Ya böbreksiz ? Diyaliz cihazı olmadan asla belki haftada 3 belkide 2 seans diyaliz böyle bir yaşam. Peki böbreğimin birini verirsem, benim kalan böbreğim de işlevini yitirirse ben ne yaparım. Bende diyalize girmek zorunda kalırım mı diye mi düşündünüz. Doktorunuz sizi sadece şuan böbrek bağışı yapabilir misiniz diye muayene ve tetkik etmeyecektir. Gelecekte oluşabilecek riskleri de hesaplamaktadır.Ve sizi her yıl kontrole çağıracaktır.Normal insanların zaten her yıl mutlaka bir kez check-up yaptırması gerekir.

Birde hayatın türlü nedenlerle bizden aldığı yakınlarımız…
Ruhları cennetin güzel bahçelerinde iken organlarının, dünyanın güzelliklerini göremeyen bir göze ışık, karaciğer yetmezliği olduğu için çocuğuyla parka çıkamayan bir anneye umut, diyaliz seans saati oğlunun okula gitme saati olan babasına ümit verebileceğini ya da camdan sokakta oynayan çocuklara bakan bir yavruya, onların arasına girme şansı vereceğini düşünün!!!
Ruhumuzla yaşıyor.Ruhumuzla seviyor.Ruhumuzla paylaşıyoruz.
Hayata değer veren herkes için, ORGAN BAĞIŞINA destek verin…
Bigdoctors.com Serkan YÜKSEL

Share.

About Author

Leave A Reply