Sidebar Ad

İmplant Uygulamaları

0

İmplant Uygulamaları

 

İmplant diş

Herkes sağlıklı ve güzel bir gülüşe sahip olmak ister. Bazı sebeplerden dolayı diş kayıpları yaşanabilmektedir. Diş kayıplarının yaşandığı durumlarda kayıp dişlerin yerine implant uygulamaları yapılabilmektedir. İmplant çok uzun süre rahatlıkla sorunsuz bir şekilde kullanılabilmektedir.

İmplant bilinenin aksine bir tür protez diş çeşidi değil, yapay bir diş köküdür. İmplant çene kemiğine çok sağlam bir şekilde yerleştirilirler ve daha sonra yerleştirilen implant kişinin ağız bölgesine uyum sağlamasının kontrolü için bir süre ağızda bekletilir. İmplant her insanda uyum göstermemektedir. Bunun nedeni ise çene kemiğinin ağız yapısına uyum göstermeyip reddetmesinden kaynaklanır. 2 – 3 ay gibi bir süre ağızda bekletilen implant ağza uyum sağladığında üzerine dişler geçirilmektedir.

İmplant nasıl uygulanmaktadır

İmplant kemiğe uyum sağladıktan sonra üzerine takılacak protezlerin ölçüleri alınarak ve renk seçimine doktor ile karar vererek klinik ortamda protezlerin hazırlığı yapılır ve bu işlemlerden sonra implant üzerine protezler yerleştirilir. Bu işlemden sonra artık implant protezlere kavuşmuş olur. Ve daha sonrasında kişiye implant kullanımı hakkında bilgiler verilir, verilen bu bilgiler doğru bir şekilde yerine getirildiği takdirde protezler eski dişleri aratmadan uzun yıllarca sağlıklı bir şekilde kullanılabilir.

Hangi durumlarda implant tedavisi uygun görülür

Kaza sebebiyle yaşanan diş kayıplarında, travmalara bağlı diş kayıplarında, çürük nedeniyle yaşanan diş kayıplarında ve fonksiyonel, işlevsel ve estetik görünüm kaygısı yaşayan herkese implant diş uygulaması yapılabilmektedir. İmplant hastanın ağız durumuna göre bir veya bir kaç tane şeklinde uygulanabilmektedir. İmplant uygulamaları bir kaç istisnai durumlar dışında herkese uygulanabilen başarılı ve etkin bir tedavi yöntemidir.

18 yaş altı çocukların kemik gelişimleri tam olarak tamamlanmadığı için implant yaptırmaları sakınca arz etmektedir. Bu gibi durumlarda kemik oluşumunun tamamlanma sürecinden sonra implant tedavisi yapılmalıdır.

Share.

About Author

Leave A Reply