karabük halı saha
beylikdüzü dezenfekte
Göz Sağlığında Lazer Tedavi Yöntemi Etkili Midir? - Bigdoctors

Sidebar Ad

Göz Sağlığında Lazer Tedavi Yöntemi Etkili Midir?

0

Göz Sağlığında Lazer Tedavi Yöntemi Etkili Midir?

 

Göz kusurları uzun yıllardır insanlar için önemli bir sorun olmuştur. Gözlük ve lens gibi, yardımcı sağlık ürünleri ile hastaların yaşam kaliteleri düzeltilmeye çalışılmıştır. Âmâ bu sağlık gereçleri uzun süre kullanım gerektirmektedir. Gözlük hijyenik bir çözüm olsa da günümüzde, hastalar estetik açıdan gözlük kullanımına sıcak bakmamaktadır. Kontakt lensler ise, renk seçenekleri ile daha cazip görünse de hijyenik açıdan kullanılması zor ve kullanım sürelerinin kısa olması sebebiyle ekonomik açıdan hastaların bütçesini zorlamaktadır. Fakat gelişen teknoloji hastalara lazer ile tedavi yöntemini sunmaktadır.

 

Göz Sağlığında Lazer Tedavi Yöntemi Etkili Midir?

 

Birçok hasta için bu tedavi yöntemi akıllarında birçok soruyu getirmekte. Öncelikle gözlük ve lense göre daha pahalı bir çözüm olan lazer gerçekten başarılı bir tedavi yöntemi midir? Lazer ile tedavi yöntemi uygun hastalara doğru uzmanlarca yapıldığında başarı oranı %99 dur. Hastaların genelde yarısının göz yapısı bu tedaviye uygundur.

 

Hangi hastalar Bu tedavi için Uygundur?

 

Miyop, Hipermetrop, Astigmat hastaları bu tedavi için uygun adaylardır. 1-10 derece arası miyop; 1-7 derece arası astigmat ve hipermetrop rahatsızlığı olan hastalar bu tedaviden yararlanabilirler. Tedavi sonrası göz kusurunuz da tam düzelme sağlanamazsa 2. kez tedavi olabilirsiniz. İlerleyen yaşlarda oluşabilecek Katarakt gibi rahatsızlıkların olması durumunda bile hastalar katarakt ameliyatı olabilmektedir.

 

 Lazer Tedavisi Nasıl Yapılır?

 

Öncelikle uzman sağlık kuruluşları ve doktorların gözetiminde yapılan bu tedavi işlemi korneanın üst kısmından ince bir tabakanın kesilerek kornea yüzeyindeki göz derecelerinin düzeltilmesi yöntemi ile yapılır. Tedavi sırasında lokal anestezi kullanıldığı için kanama ağrı ve acı gibi şikayetlerle karşılaşılmaz. Hastalar aynı gün evlerine dönebilmektedir. Sadece göz üzerinde yapılan işlem sebebi ile tedavi sonrası birkaç ay göz damlası kullanılması gerekmektedir. Böylece hastalar ömür boyu göz rahatsızlıklarından kurtulabilmekte ve yaşam kalitelerini yükseltmektedirler

Share.

About Author

Leave A Reply