Sidebar Ad

Diyetle Zayıflanabilir Mi?

0

Diyetle Zayıflanabilir Mi?

Fazla kilolardan kurulmanın yolu diyetten geçiyor. Hem sağlıklı olmak hem de doğru kiloda olmak için öncelikle dikkat edilmesi gereken konu beslenmedir. Kilo vermek için sabırlı olmak gerekiyor, istikrarı korumak ve istenilen kiloya ulaşmak için de yeme ve içmeye dikkat etmek şart!
Kilo Vermeye Karar Vermek
Kilo vermek istiyorsanız bu konuda kararlı olmalısınız, kısa süren diyetler ya da sık sık yapılan kaçamaklar kilo vermenizi engeller hatta bu tür dengesiz beslenmeler kilo almanıza sebep olabilir. Beslenmenize dikkat ederken belirli kurallara harfiyen uyup istikrarlı bir şekilde diyetinizi sürdürmelisiniz.

Aç Kalma Korkusu

Diyetin asla aç kalmak anlamına geldiğini söyleyemeyiz. Aç kalarak diyet yapmak düşük kalori almanın esas olduğu diyetlerdir ve bu tür diyetler fiziksel ve ruhsal çöküntülere yol açar. Zihin bulanıklığından, kalp ritim bozukluğuna kadar çeşitli sorunlar teşkil eden bu diyetler zayıflamak için doğru bir yöntem değildir. Aç kalındığında ilk başlarda hızla kilo verildiği halde daha sonra kilo verme durabilir. Bu şekilde hızlı kilo vermek sizi aç bırakabilir.

hemşire forması

ETİKETLER

Herkesin Diyeti Kendine Özel, Kişiye Özel Diyet

Sağlıklı bir diyetle kilo vermek için başkasının diyetini kullanmanız işe yaramayabilir. Herkesin vücut kompozisyonu, kilosu boyu, yaşı cinsiyeti ve beslenme alışkanları farklıdır. Bu bilgiler ışığında nasıl bir yol izleneceği özel olarak belirlenmelidir. Başka insanlara verilen öneriler sizin için doğru olmaz ve kilo sorununuza bir çözüm bulamamış olursunuz.
Doğru hazırlanmış bir diyete uyularak, doğru şekilde kilo vermeniz mümkün fakat bunun yanında egzersiz yapmak da şart! Sadece diyeti yaparak, fiziksel aktiviteyi önemsememek kiloyu doğru şekilde vermeyi engelleyebilir. Bu sebeple sadece diyette olmak değildir, bunun yanında sadece spor yapmak ve beslenmeye dikkat etmemek de kilo vermeye tek başına yardımcı olmayabilir.

Share.

About Author

Leave A Reply