Sidebar Ad

Bel fıtığı tedavisi nasıl olur?

0

Bel fıtığı tedavisi nasıl olur?


Bel fıtığı denilince bazı doktorlar hastalığın hangi aşamada olduğuna bakmadan ameliyat yapılması gerekliliğini söylemektedir. Ancak bu durum çoğu vakada yanlış olmakla birlikte ameliyat en son düşünülecek tedavi şeklidir. Bel fıtığı tedavisi için sert ve düz bir yatak iyi gelebilir.

Hiçbir zaman için ağır yük kaldırmayınız, ağır yükleri yardım alarak taşıyın. Ters hareketlerden ve pozisyonlardan kaçının. Gün içinde yürüyüş ve spor yapın, spor yapamıyorsanız evde egzersizler yapmayı ihmal etmeyin. Fizik tedavide yapılabilecek tedavi şekilleri arasındadır ve hastalık iyileşebilir.

Ancak hastalık ilerlemiş ise, ameliyat olma gerekliliğinizide göz önünde bulundurun. Günümüzde gelişmiş teknolojilerle yapılan ameliyatların sayısı ve başarısı azımsanmayacak kadar artmıştırBunun yanında algoloji tarafından uygulanan ozon enjeksiyonu, radyofreakns işlemi ve kas spazmları için yapılan enjeksiyonlar ağrıya bağlı hareket edeme durumunuzu ortadan kaldırarak bel fıtığınızdan kurtulmanıza yardımcı olurken, spor ve egzersiz yapmanızada olanak sağlayacaktır.


Bel fıtığı için mutlaka beyin ve sinir cerrahisi hekimine muayene olmanız gerekmektedir. Yapacağı muayene sonrası size MR görüntülemesi yaptıracak ve fıtığınızın durumunu netleştirecektir. Yapılan tetkikte ameliyat kararı verilir ise eğer başka bir doktora gidebilecek durumdaysanız MR CD nizi başka bir doktorada göstererek doktorunuzun kararını teyit edebilirsiniz.

Eğer hastanız gidemeyecek durumdaysa CD sini başka bir doktora göstererek kafanızdaki soru işaretlerinden kurtulabilirsiniz.

Çok önemli uyarı:

Bel Fıtığı tedavisinde germe, çekme vb yöntemler işinin ehli olmayan kırıkçı, çıkıkçı veya sınıkçı olarak adlandırılan kişiler tarafından yapılmaktadır. Bu işlemler belli bir ücret karşılığında yapan bu kişiler bel fıtığı hastalığınızı daha da kötü bir hale getirebilirler. Bu konuda dikkatli olmanızı şiddetli tavsiye ediyoruz.


Ancak alternatif tedavi yollarını da hatırınızdan çıkarmayın…


Doğru doktor ve doğru tedavi ile yaşam kalitenizi en üst düzeye çıkarabilirsiniz.

Share.

About Author

Leave A Reply