Sidebar Ad

Akupunktur Uygulaması

0

Akupunktur Uygulaması

Akupunktur Felsefesi Nedir?

Akupunktur, vücudun bazı noktalarına iğneler batırılmasıdır. Bundan yaklaşık 5000 yıl önce Çin’den çıkan bu tedavi yöntemi ile vücudun kendi kendini yenilemesine yardımcı olunur. Bu işlemi yaparken çakralardaki enerjilerden faydalanılır.

Çin’de Chi adı verilen, vücuttaki enerji çıkış noktaları olan çakralar, zaman içinde strese ya da bazı rahatsızlıklara bağlı olarak tıkanabilir. Akupunktur uygulaması ile yeniden açılarak doğal enerji döngüsüne kavuşturulur. Çin’de 5000 yıllık bir geçmişi olan Akupunktur felsefesi, son 30 yıldır bilimsel verilerle sentezlenerek daha çok uygulanmaya başlanmıştır.

Akupunkturun Bilimsel Yöntemlerle Uygulanması

Beyinde bulunan, organizmanın çeşitli fonksiyonlarını ve sinir sistemini kontrol eden tıpta limbik sistemi olarak geçen bu sistem, insan beyninin dışarıdan gelen uyarıcı etkilerine karşı düşünce yoluyla tepki vermesini sağlar. Ancak dışarıdan çok fazla ve gereksiz uyarıcılara maruz kaldığında, limbik sistem zamanla deforme olabilir. Bu da vücutta çeşitli rahatsızlıkların ortaya çıkmasına sebebiyet verebilir. Akupunktur, hemostazis özelliği sayesinde, limbik sistemi uyararak olması gereken şekilde tekrar düzenler.

Akupunktur Sonucu Ortaya Çıkan Gelişmeler ve Sağladığı Yararlar

Bunun yanı sıra akupunktur, bağışıklık sistemini güçlendirir, vücudun çeşitli yerlerindeki ağrıları dindirir, hormonlar ile iç organları düzenler, alerjik reaksiyonlara karşı etkilidir. Ayrıca ağrı kesici etkisinin yanında kas gevşetici ve sakinleştirici etkileri de vardır.

Akupunktur Uygulamasının Başarılı Yönleri

İnsan vücudunda bilinen 761 adet enerji noktası vardır. Akupunktur, bu noktalara iğneler batırılarak uygulanır. Çok yüksek başarı oranları ile hastalıklara karşı kesin ve kalıcı bir çözüm sağlar. Akupunktur uygulaması esnasında herhangi bir ilaç kullanılmadığı için, bu uygulamanın yan etkisi de görülmez. Maddi yönden de diğer tedavi yöntemlerine göre oldukça uygun olan akupunktur, bu özellikleri sayesinde son zamanların en çok tercih edilen tedavi yöntemi olmuştur.

Share.

About Author

Leave A Reply