Sidebar Ad

Yüz Germe Ameliyatı

0

Yüz Germe Ameliyatı

 

Yaslanmaya bağlı ya da dış etkenlerden dolay meydana gelen kırışıklıkların tedavi edinme yöntemine yüz germe denir. Belli bir yaştan sonra kadın ya da erkek fark etmek sizin tüm bireylerde yaşlanmaya bağlı olarak kırışıklıklar görülür. Kırışıklıkların gelişim hızını gösteren en önemli etken bireylerin genetiğidir.

Özelikle hormonal değişmeler ve kronik rahatsızlıklar kırışıklıklara neden olan ilk problemler arasında yer alır. Dış etkenlere neden olan kırışmalar ise sigara kullanımı dengesiz beslenme aşırı güneşe maruz kalma ve ok fazla yüz mimik hareketlerini kullanma gibi durumlar sonucunda oluşur.

Yüz germe ameliyatı da bu gibi faktörlere bağlı yaşlanmayı cerrahi yöntem ile tedavi etme seklidir. Ameliyat sırasında ciltteki fazlalılar alınır ve gevşeyip sarkan dokular eski haline getirilerek yüzün orta bölgesindeki kayıp olan hacimler yağ dokularıyla doldurulur bu sayede kırışan yüz sıkı ve canlı görünüme kavuşur. Bu sayede daha genç görünürsünüz

Operasyonun amacı kişiyi daha genç göstermektir buna örnek olarak, 60 yaşında bir kişi yüz germe ameliyatı olduğu zaman neredeyse 50 yaşında görünür ve aradaki 10 senelik fark gizli kalır fakat yaşın ilerlemesi durdurulmaz bir faktör olduğu için öte yandan da yaşlanmaya devam edersiniz, ama hep on yıl genç kalarak.

Ameliyatı olmadan önce geniş çaplı bir araştırma yapılması da önem arz etmektir çünkü her bireyin yüz yapıları ve beklentileri farklı olduğu için birden çok tedavi yöntemleri mevcuttur. Bu tedavi örnek verecek olursak; kaş kaldırma estetiği, alın germe estetiği, yüz kulak ve boyun estetiği gibi pek çok tedavi yöntemleri mevcuttur.

Cilt gençleştirme ameliyatının iyileşme süreci yapılan cerrahi işleme ve kişilerin cilt yapılarına göre değişir genellikle bir kaç günde cilt eski haline gelir. İyileşmeyi hızlandırmak için doktor tarafından verilen ilaçları ve doktorun verdiği önerileri uygulamak en faydalı yoldur

Share.

About Author

Leave A Reply