karabük halı saha
beylikdüzü dezenfekte
Yüz Gençleştirme - Bigdoctors

Sidebar Ad

Yüz Gençleştirme

0

Yüz Gençleştirme

 

Yüzünüzün erken yaşlanmasında ve sarkmasında sigara ve alkol gibi kötü alışkanlıklar, normalden fazla makyaj, düzensiz beslenme, stres ve çeşitli hastalıklar gibi etkenler rol oynar. Cilt renginiz gün geçtikçe yavaş yavaş canlılığını yitirir ve parlaklığı gözle görülecek şekilde azalmaya başlar. Yüzün cildi normal rengini geride bırakır ve yerini pürüzlü, sert ve lekeli bir cilt alır.

 

Yukarıda saymış olduğumuz nedenlerde dolayı yüzünüzün her bölgesinde farklı değişiklikler yer almaktadır. Tüm bu yaşlanma ve sarkma gibi problemleri çözebilecek herhangi bir tedavi yöntemi ve makineler maalesef bulunmamaktadır. Ancak yüz gençleştirme amacıyla birçok cerrahi olmayan uygulamaların birleşmesiyle oluşturulan olumu sonuçlar elde edilmeye çalışılır. Hangi yüze nasıl bir işlem yapılması gerektiğine hasta kesinlikle bir plastik cerrahı ile beraber karar vermelidir. Hastanın hakları olarak plastik cerrahına önceki ameliyatlarını, ondan beklentilerini ve deneyimini açıkça sormalıdır. Plastik cerrah ise hastaya tüm bu işlemlerden sonra hastaya doğacak ve olası sıkıntıları, olası bir aksi durum olup olmayacağı ve maliyeti hakkında bilgi vermelidir.

 

 AMELİYATSIZ YÜZ GENÇLEŞTİRME

 

Herhangi bir cerrahi yardım olmadan da ameliyatsız yüz gençleştirme uygulamaları mevcuttur. Çoğunlukla yüze yağ ekleme ve kaş kaldırma işlemleri, yüzün genç görünümünün sağlanması için yapılan uygulamalar arasında yer almaktadır. Hangi yüze ne tip bir işlem yapılacağını her zaman ki gibi hasta ve plastik cerrahı birlikte karar vermelidir.

 

 YÜZ GENÇLEŞTİRME NASIL YAPILIR?

 

Yüze yağ enjeksiyonu ve kaş kaldırma işlemleri ile yapılan yüz gençleştirme uygulamaları genellikle vücudun belirli bölgelerine noktalar halinde uygulanmaktadır. Ancak bu işlemler sonrasında özen gösterilmeyen yüzler tekrar eski haline gelebilmektedir. Eski kırışıklıklarımızın ve sarkıklarımızın tekrar ortaya çıkmasına neden olur. Bu nedenden dolayı yüzünüze bu işlemleri yaptırdıktan sonra özellikle kadınların mutlaka gece yatmadan önce yüzlerini temizlemeleri gerekmektedir. Her yüz temizliği sonrasında yüzlerindeki ölü hücreleri iyice yok edip deri altındaki hücreler işlememesini sağlamak için sadece temiz suyla bir kaç defa ovalayarak yıkamaları yaptırmış oldukları işlemlerin daha kalıcı olmasını sağlar.

Share.

About Author

Leave A Reply