karabük halı saha
beylikdüzü dezenfekte
Saç Ekimi Hakkında... - Bigdoctors

Sidebar Ad

Saç Ekimi Hakkında…

0

Saç Ekimi Hakkında…

Saç dökülmesi kadın erkek demeden herkesin ortak sorunu… Bir insanın ortalama her gün 50 saç teline kadar dökülmesi uzmanlar tarafından rutin dökülme olarak adladırılmaktadır. Ancak daha fazla olduğunda bunun nedeni mutlaka araştırılmalıdır. Özellikle saçınıza elini attığınızda dört ya da beş saç teli elinize geliyorsa bunun birçok nedeni olabilir. Bu nedenler; genetik de olabileceği gibi dengesiz ve yetersiz beslenme, stres, yanlış saç bakımı gibi sıralayabiliriz.

 

Bilindiği üzere vücuda giren besinlerdeki vitamin oranının büyük çoğunluğunu önce saçlarımız alır. Dengesiz ve yetersiz beslenme saç dökülme sorunlarının en önemlilerindendir. Sadece bu da değil, özellikle kadınların zayıflamak uğruna yaptıkları diyetler…

 

Peki siz yeterli ve dengeli besleniyorsunuz ve hala saç dökülmesi sorunu yaşıyorsanız bunun genetik olması kaçınılmaz sonuçlar arasındadır. Bu durum sizi oldukça rahatsız ediyorsa bunun için birçok yöntem olmakla birlikte en iyi sonuç veren yöntemlerden biri şüphesiz saç ekimidir. Uzun süredir ülkemizde de ünlü ya da normal insanların başvurduğu saç ekimi yönteminin sonuçları oldukça olumlu.  Peki nedir bu saç ekimi bu konu hakkında kısaca bilgi verecek olursak saç nakli diyebiliriz. Kişinin kendi saçının köklerinden alınarak yapılır. Saç ekimi yapılacak kişinin kendi özellikle ense ve kulak üstündeki kıllardan alınarak yapılmaktadır. Saç ekimi yapan firmaların sayısı oldukça fazla olmakla birlikte bu işi uzman ve güvenilir ellerde yapılması en önemli konudur. Çünkü bu işlemin mutlaka ameliyathane ortamında yapılması gerekmektedir. Kişiden alınacak saç kökleri alınırken steril bir ortam olması saç ekimi yapılacak kişinin sağlığı ve enfeksiyon olmaması için önemlidir. Özellikle İstanbul’da saç ekimi yapan dünyaca ünlü firmalar vardır. Bu firmalara yurtdışından da saç ekimi yaptırmak isteyen kişiler gelmektedir. Saç ekimi işleminin oldukça titizlikle yapılması gerekiyor, çünkü bu işlemde yapılan bir hata kalıcı olduğu için her şeyin önceden planlı programlı şekilde gerçekleşmesi lazım. Saç ekim işlemi yapacak kişinin saç kıllarından alınarak elde edilen foliküllerini dağnık bir şekilde ekme işlemi yapması doğal bir görünüm yakalamayı sağlar. Siz de bu işlemi yaptırmak istiyorsanız, öncelikle en iyi saç ekimi yapan doktoru araştırıp bulmanız, daha önce bu işlemi kendisine bu işlemi yaptırmış kişilerin geri dönüşlerinin nasıl olduğunu da mutlaka görmeyi isteyin. Bunun dışında, bu konuda uzman olduğuna dair belgeleri de görmek istediğinizi belirtmenizi öneririz.

Share.

About Author

Leave A Reply