Sidebar Ad

Saç Ekimi Hakkında Bilmeniz Gerekenler

0

Saç Ekimi Hakkında

 

Kafanın belli bölgelerinde yaşanan kellik problemi ile genellikle erkekler karşılaşır. Yaşanan bu problemden bazı kişiler oldukça rahatsızlık duyar ve çözüm bulmaya çalışır. Bunun çözümü ise özellikle son zamanlarda oldukça gelişen saç ekimidir. Saç ekimi pek çok kişinin yaşadığı kellik sorununu çözerken; onlara öz güvenlerini de geri vermektedir. Saç ekimi hakkında şunlar söylenebilir:

 

1- Saç Ekimi Nedir?

Saç ekimi, başın arkasından başlayıp; iki kulağın arasında cildin alt kısmında yer alan ve kalıtsal olarak hiçbir zaman dökülme gibi bir ihtimali bulunmayan saç köklerini alıp, saçın dökülüp kel kalınan bölgede cildin altına yerleştirilmesidir.

2- Saç Ekim İşlemi Kalıcı Mıdır?

İki kulağın ortasından alınan saç kökleri genetik olarak saç dökülmelerine karşı dirençli olduğu için saç ekim işlemi kalıcıdır. Kel kısımlara yeni eklenen saçlar ölene dek ekildikleri yerde kalma özelliği taşırlar. Diğer türlü ekilen saçların bir süre sonra dökülmesi saç ekme işlemini anlamsız yapardı.

 3- Saç Ekiminde Söylenen Sayılar Ne İfade Etmektedir?

Bazı kimseler saç ekimi için söylenen sayının saç telleri olduğu gibi yanlış bir kanaate kapılırlar. Halbuki gerçek öyle değildir. Bu sayı saç ekimi sırasında eklenecek olan saç kökü sayısını gösterir. Çıkacak olan saç tellerinin sayısı ise eklenen saç kökü sayısının iki kat hatta daha fazlasıdır. Bu sebeple saç teli ve saç kökü birbirinden oldukça farklı şeylerdir. Saç ekim işleminde hastaya saç teli sayısı söylemek ise yanlıştır. Çünkü ekilen saç köklerinden çıkacak saç miktarı değişiklik gösterebilmektedir. Örnek vermek gerekirse; 1000 adet saç kökü eklemek isteyen kişinin ekim sonrasında 2000 ile 4000 arasında değişen saç teline sahip olma ihtimali vardır. Bu miktar kişilerin yapısına göre işin başarılı olmasına göre değişiklik gösterebilmektedir.

Share.

About Author

Leave A Reply