Sidebar Ad

Saç Dökülmesinde Botoks Tedavisi

0

Saç Dökülmesinde Botoks Tedavisi

 

Saç dökülmesi

Saç dökülmesi hem erkekler için hem de kadınlar için çok sık rastlanan problemler arasındadır. Sağlıklı saçlara sahip kişiler günlük ortalama 50-100 saç teli kaybeder. Ancak sağlıksız saçlara sahip kişiler çok fazla kayıp yaşarlar. Saç dökülmesi vitamin eksikliği gibi basit ve geçici sebepler olabileceği gibi daha ciddi sebeplere de ortam hazırlamaktadır. Erkek tipi saç dökülmesi, kalıtım, hormonlar, fiziksel stres, kansızlık, hamilelik, fazla alınan A vitamini, B vitamini eksikliği, protein eksikliği, bağışıklık sistemi, ani kilo kaybı, kullanılan ilaçlar, saç şekillendirme gibi birçok nedenler sağlıksız saçlar oluşmasına yol açmaktadır. Bütün bu sebepler sonucunda tekrar eski saçlara kavuşmak için akla gelen genel kültür olarak bilinen her yöntemi, kürleri uygulamak için bilinen yöntemler denenmektedir. Bunlardan bir tanesi de saç dökülmesine karşı botoks tedavisidir.

Saç botoksu

Saçın içerisinde gerekli olan protein ve aminoasitlerin nano teknolojik bir yöntemle saç içine uygulanmasına denir. Saç botoksu özellikle, hasarlı, kırılmış ve kurumuş saçlara uygulanan nemlendirici tedavidir. Saç botoksu sayılan bütün sebepler yanında özellikle saçlarını sıkça boyayanlar ve boya akıtanlar için yapılan bir iyileştirici yöntemdir.

Botoksla saç dökülmesi tedavisi

Botoks saç dökülmesi tedavisinde çok önemli rol oynamaktadır. Botoks uygulandığı bölgede kasları gevşeterek damarların kasılmasını engellemektedir. Böylelikle kafa derisinde kan dolaşımı düzenlenir ve oksijen alımı artar. Strese bağlı olarak kasılan kasların ve damarların katılaşmasının önüne geçerek sağlıksal destekli bir tedavi ile saç bakımı yapılmaktadır. Saç dökülmesine sebep olan DHT hormonunun azalma ortamda oksijen oranının azalması ile ortaya çıkar. Bu noktada kafa derisine uygulanan botoks ortamdaki oksijeni arttırarak DHT ortamını yok eder. Böylece dökülmeye sebep olan reaksiyonun önüne geçilmiş olur.

Saç botoksunun evde uygulanması

Uzman önderliğinde yapılan bir iyileştirme sürecinin yanında botoks satın alınarak ev de kişinin kendisinin de uygulayabileceği yöntemdir.

Saç botoksunu uygulamadan önce ilk olarak saçları yeterince şampuan ile yıkamalı ve yağlardan temizlendiğine emin olmalısınız.

Saçı tarayın. Bu yöntem saça nemli veya kuru olarak iki türlü uygulanabilir.

Alınan şişedeki botoks sallanarak karıştırılsın 150 ml su ekleyip iyice karıştırılır.

Bu karışımı saç kuru iken boya yapar gibi tutam tutam alınıp fırça yardımı ile tüm saça uygulanır.

Saç botoks uygulaması tamamlandıktan sonra saç bonesi kullanılarak yirmi dakika kurutma makinesi ile sıcak hava uygulaması yapılmalıdır.

Ardından saçlar yıkanır. Saç botoksunun saça iyice nüfuz etmesi için saça föhn veya maşa uygulaması yapılmalıdır..

Özellikle saç botoksunun yıkanmasının ardından bu aşama asla ihmal edilmemelidir.

Erkek ve kadınların ortak sorunu olan saç dökülmelerinde botoksun rolünün büyük olduğu açıkça kendini belli etmiştir.

Kas ve damarlardaki problemin saçtaki etkisi yadsınamaz gerçektir.

Bunun önüne geçmek için zaman zaman uzman destekli veya evde kişisel uygulama yapılmaktadır.

Share.

About Author

Leave A Reply