karabük halı saha
beylikdüzü dezenfekte
Kalp Krizinden Nasıl Korunurum - Bigdoctors

Sidebar Ad

Kalp Krizinden Nasıl Korunurum

0

Kalp Krizi, kalbinizin kas tabakasını besleyen atardamarlarınızda meydana gelen tıkayıcı bir faktör sonrasında kalbinizde mevdana gelen kaotik bir durumdur.

Kalbinizin tıkalı olan damarın sonrasında hücrelerinizin aktivitelerini önce azaltmassı ve sonrasında da durdurması sonrasında kalbinizin o bölgesinin işlev kaybını takiben farklı bölgelerden oraya yönlendirilen iletilerle kalp ritminizin kaotik bir boyuta geçmesi ile tüm fonksiyonunu yitirmesine sebep olmakta ve ölümcül problemlere sebep olmaktadır.

Peki kalp krizi geçirme olasılığınız ile ilgili kafanızdaki soruları nasıl giderebilirsiniz?

Kardiyoloji doktoruna giderek kafanızdaki tüm sorunlardan kurtulabilirsiniz. Kardiyoloji Check-up da yer alan EKG EKO EFORLU EKG ve birkaç kan testi ile kalp krizi ile ilgili sorunlarınızdan kurtulabilirsiniz. Ailesinde kalp krizi öyküsü olanlar için kardiyoloji muayenesi ve gerekirse koldan anjiyo ile kafanızdaki sorunlardan 3-4 saatte kurtulabilir.

Vücudunuzda gerçekleşecek ve kalp krizi riskini artıran endişe ve buna bağlı hormon değişikliği sorunundan kurtulabilirsiniz.

Artık toplumun yaşantısında mevcut olan birçok faktör kalp krizi yaşını düşürmüştür.

Hazır gıdalar veya GDO lu gıdalar cep telefonları baz istasyonları TV başında geçen haraketsiz ve spordan uzak yaşam tarzı kalp krizi riskinizi artırıyor. En azından işinizden dönerken 1-2 durak önce inip yürümek, aracınız ile geliyorsanız park sonrası 15 dakika mahallenizde yürümek ve beslenmenize dikkat etmeniz gerekmektedir.

Share.

About Author

Leave A Reply