Sidebar Ad

Doğum Korkusunu Yenmek

0

Doğum Korkusunu Yenmek İçin

 

Doğum bebek için olduğu kadar anne için de yeni bir başlangıçtır. Bebek doğduğunda, anne de yeni hayatına ilk adımını atmış olur. Uzun süren ve heyecanla beklenen dokuz ayın sonunda gerçekleşen bu mucize, bir kadının en özel anıdır. Fakat çoğu kadın doğumdan önce strese girer. Nasıl bir acı yaşayacağını, doğum yapmanın nasıl bir şey olduğunu bilmediği için endişeye kapılır. Bu gayet normal bir durumdur.insanın ağrı eşiği

 

Bu korkuyu yenmek gerekir çünkü aşırı stresle geçen bir hamilelik hem kadının hem de bebeğin sağlığını olumsuz yönde etkileyebilir. Bu nedenle, sakin kalmalı ve bebeğinizi kucağınıza alacağınız ve ona kavuşacağınız o büyülü ânı düşünmelisiniz. Yaşayacağınız sıkıntıların sonucunda dokuz ay sabırla beklediğiniz bebeğinize kavuşacaksınız. Onu hayal etmeyi bırakıp izlemeye başlayacaksınız. Odaklanmanız gereken sadece bu olmalı.

 

Sakin Olun

 

Doğum korkusunu yenmek için kendinizi motive edin. Unutmayın, bu durumu sadece siz yaşamıyorsunuz. İçinde bulunduğunuz durum milyonda bir görülen bir vaka değil. Doğanın içinde olan, oldukça olağan bir durum. Kendinizi korkutmayın. Kötü senaryolar üretmeyin. Doğumu sancılar içerisinde geçecek bir ameliyat olarak düşünmeyin. Bunun yerine bebeğinizi göreceğiniz, onu kucağınıza alacağınız gerçeğine odaklanın. Bu sizi rahatlatacaktır.

 

 Söylenenlere Kulak Asmayın

 

Doğum yapan çoğu kadın, doğumun çok zor bir şey olduğunu, çok acı çektiğini anlatır. Elbette doğum yapmak kolay bir şey değildir fakat bir de şöyle düşünmek lazım; neden bu kadar dayanılmaz bir acıdan sonra çoğu kadın tekrar bebek sahibi olmak istiyor. Bu şunu çok iyi gösteriyor ki yaşanılan tüm acıları unutturacak kadar güzel bir duygudur anne olmak. Hiç bir insanın ağrı eşiği denk değildir. Tanıdığınız birisi doğumda çok sancı çekmiş olabilir. Bu sizin de aynısını yaşayacağınızı göstermediği gibi daha hafifini yaşayacağınızı da göstermiyor. Siz kendinize odaklanın ve güvenin.

Share.

About Author

Leave A Reply