karabük halı saha
beylikdüzü dezenfekte
Doç. Dr. Mehmet Veli KARAALTIN Plastik ve Rekontüriktif Cerrahi - Bigdoctors

Sidebar Ad

Doç. Dr. Mehmet Veli KARAALTIN Plastik ve Rekontüriktif Cerrahi

0

Doç. Dr. Mehmet Veli KARAALTIN

 

Dr. Mehmet Veli Karaaltın, 1972 yılında bir Türk şehri olan Kerkük- Irak’ta doğumunun ardından daha altı aylık iken ailesi ile birlikte eğitim amacı ile Amerika Birleşik Devletleri ,

Indiana eyaletindeki “West Laffayete” şehrine taşındı. Dr. Karaaltın beş yaşındayken, ilkokul eğitimine Klondike-Elemantary School ‘da başlamış ve daha sonra ailevi nedenler ile Kaliforniya eyaletinde “Los Angeles” şehrine taşınmıştır.

 

Dr. Karaaltın; 1985 yılında, ailesi ile birlikte tekrar Irak –Kerkük şehrine geri döner ve Arapça eğitimini iyileştirdikten sonra, lise eğitimine Musul kentinde Eski bir Osmanlı Eseri olan “Al-Sharkiye” Erkek lisesinde başlar.

Üç yıllık yoğun bir eğitimden sonra Ulusal Irak Üniversiteye Giriş Sınavında tüm ülke çapında ikinci olan Dr. Karaaltın; bu sınav sonucu ile Musul Üniversitesi Tıp Fakültesinde giriş hakkını kazanmasına karşın Irak’ta ki savaş durumundan dolayı ailesi ile birlikte anavatanı olan Türkiye’ye göç eder.

 

Türkiye’de sınavlarını başarılı ile tamamlandıktan sonra “Cerrahpaşa Tıp Fakültesi” İngilizce Tıp eğitimi programına başlamış, altı yıl Tıp eğitimini tamamladıktan sonra,

USMLE adı verilen iki basamaklı sınavda başarı elde ederek uzmanlık eğitimine devam etmek için büyüdüğü ülke ABD’ye tekrar geri dönmüştür.

 

Ancak özel nedenlerden dolayı tekrar anavatanı Türkiye’ye dönen ve Türkiye Uzmanlık Sınavında (TUS) yüksek başarı elde ederek Hacettepe Üniversitesi Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi bölümünde Uzmanlık eğitimine başlayan Dr. Karaaltın;

Uzmanlık eğitimi esnasında Almanya Yena kentinde Carl Zeiss sponsorluğunda üç ay boyuncaTemel Mikro Cerrahi eğitimi almıştır.

 

2004 yılında Uzmanlığa hak kazanmasının ardından İstanbul da Özel Çapa Hastanesi’nde Plastik Cerrah olarak mesleki hayatına adım atan Dr. Karaaltın; yaklaşık üç yıl bu hastanede çalıştıktan sonra Huzur Hastanesi’ne ortak olmuş ve Plastik Cerrah olarak da görev yapmıştır.

 

Özellikle ileri düzeyde el cerrahisi, doku nakli ve mikro cerrahi ile ilgilendiği bu dönemin ardından

Medical Park Bahçelievler Hastanesi’nde Dr. Günay Çavdar ile birlikte ileri düzey mikro cerrahi ve plastik cerrahi uygulamalarını yaklaşık 3 yıl sürdürdü.

Medical Park Hastanesi’ndeki son bir yılında kök hücre çalışmalarına ağırlık veren Dr. Karaaltın, 2010 yılında Bezmialem Üniversitesi’nde Yard. Doç. Dr. Olarak göreve başladı. 2013 yılında da Doçentlik sınavında başarılı olan Karaaltın;

Tıpta Uzmanlık Kurulu tarafından Ağız, Yüz Çene ve El Cerrahisi Uzmanlığı konusunda da yetkilendirildi.

 

Bezmialem Üniversitesi’ndeki görevi esnasında Tıp Dünyası’na sekiz Plastik Cerrahi Uzmanı yetiştiren Dr. Karaaltın, ayrıca 2014 yılında tez yöneticisi olduğu biyokemik projesi ile Dr. Gönenç Baygöl’ünTürk Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Derneği’nin düzenlediği deneysel çalışma alanında birincilik ödülü almasına katkı sağladı.

Aynı yıl Dr. Karaaltın; Acıbadem Labmed, Bezmialem Üniversitesi ve T.C. Sanayi Bakanlığı’nın ortak yürttüğü “Biyokemik” projesinin yöneticiliğini üstlendi.

Dr. Karaaltın;

2014 yılı Nisan ayından itibaren Acıbadem Üniversitesi Atakent Hastanesi’nde görev yapmakta olan Dr. Karaaltın; öğretim görevlisi olarak da yeni hekimlerin tıp dünyasına katılması için çalışmalarına devam ediyor.

Uluslararası dergilerde 25 bilimsel makalesi yayınlanan Dr. Karaaltı’nın; ayrıca Springer’de basılan burun estetiği ile ilgili Advanced Aesthetic Rhinoplasty Art, Science and New Clinical Techniques kitabında bölümü bulunmakta ve Hacettepe Üniversitesi tarafından yayınlanan Yarık Damak ve Dudak kitabında Damak ve Fistül Onarımlarında Yakın ve Uzak Flepler konulu bölümün yazarlığını yapmıştır.

 

2012 yılında EBOPRAS(Avrupa Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Yeterlilik Sınavı) hem yazılı hem sözlü sınavda başarı elde etmiştir ve Avrupa Birliği bölgesinde ameliyat yapma hakkı elde etmiştir.

 

Yüzün üzerinde ulusal ve uluslarası toplantı ve kongrede bildiri sunan Dr. Karaaltın; son üç yıldır üst üste pek çok uluslarası kök hücre ve hücresel tedavi kongresine konuşmacı olarak davet edilmiştir. Ayrıca 2010 yılında Fransa Plastik Cerrahlar Buluşması’nda baş konuşmacı olarak Kök Hücre Tedavilerinde Yenilikleri anlattı ve deneyimlerini aktarmıştır.

 

Hacettepe Üniversitesi’nde gerçekleştirilen gerek yüz nakilleri gerekse de ekstremite nakil ameliyatlarında cerrahi ekipde yer alan Dr. Karaaltın şuanda Almanya’da Nürnberg kentinde, Dubai’de ve Irak-Erbil’de de aktif olarak hekimlik yapmaktadır.

 

 

Dr. Mehmet Veli Karaaltın

Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı olarak çalışmakta ve Plastik Cerrahi Camiasında, El ve mikrocerrahi çalışmaları ile adından söz ettirmekte, ayrıca gerek ulusal gerekse de uluslararası organizasyonlarda mesleğini ve ülkesini en iyi şekilde temsil etmektedir.

Share.

About Author

Leave A Reply