karabük halı saha
beylikdüzü dezenfekte
CyberKnife M6 Nedir? - Bigdoctors

Sidebar Ad

CyberKnife M6 Nedir?

0

CyberKnife M6 Nedir?

CyberKnife robotik radyo cerrahi sistemi vücudun herhangi bir yerinde, kanserli ya da kanserli olmayan hücreleri ameliyata gerek kalmaksızın yok etmek adına kullanılan bir tedavi seçeneğidir. Bu tedavide yüksek radyasyon dozlarını çok yüksek kesinlikle tümöre vererek hastaya yeni bir yaşam vaat ediyor.

CyberKnife M6 nasıl çalışır?

Cihaz,hasta etrafında birçok açıdan hedefe tam olarak nokta atışı yapacak şekilde tasarlanmıştır.Tedavi süresince ileri görüntüleme tekniği sayesinde yüksek doğruluk ve hassasiyetle hastalıklı bölgeyi tedavi ederken etrafındaki sağlıklı dokuyu eniyi şekilde korur. Bu sayede hasta mümkün olan en az yan etkiyle herhangi bir kesi olmadan konforlu şekilde tedavi olup çoğunlukla aynı gün evine döner.

CyberKnife M6 tedavisine nasıl yönlendirebilirim?

Birçok hasta Cyber Knife tedavisine doktoru tarafından yönlendirilir. CyberKnife M6 ekibimiz tedavinin uygunluğuna karar verebilecek tecrübe ve donanıma sahiptir.

CyberM6Knife tedavisinin uygunluğuna karar vermek için hangi bilgiler kullanılır? Multidisipliner ekibimiz bu kararı alırken tıbbi ve cerrahi öyküyü, klinik muayene bulgularını, MR/PET/PET-BT gibi görüntüleme sonuçlarını dikkate alarak karar verir.

CyberKnife M6 tedavisinin faydaları nelerdir?

Kansız,acısız, saçları traş etmeden ve hızlıca günlük aktivitelere dönmeyi sağlayacak,hastanede kalmayı gerektirmeyen bir tedavi yöntemdir.

CyberKnife M6 ile hangi hastalıklar tedavi edilir?

Akciğer kanseri ,prostat kanseri, karaciğer tümörleri, pankreas kanseri , beyin tümörleri, omurilik tümörleri başta olmak üzere vücudun herhangi bir yerinde olan tümörler tedavi edilir.

CyberKnife M6’in avantajları nelerdir?

Cyber Knife tedavisi 5 ya da daha az seansta tamamlanabilir, bu 1.5 ay süren konvansiyonel radyoterapi ile karşılaştırıldığında çok daha avantajlı bir durumdur. CyberKnifeM6 girişimsel olmadığından  ağrısız bir işlemdir; cerrahi, kesi ya da anesteziye ihtiyaç duyulmaz. CyberKnife M6 cihazıyla cerrahi ile çıkarılması mümkün olmayan tümörler tedavi edilir. CyberKnifeM6 cihazıyla yapılan tedavilerde yan etkiler en az görülmekte ve hasta günlük aktivitelerine hemen geri dönebilmektedir. CyberKnife M6 daha önce radyoterapi tedavisi alan ancak yeniden tedavi olmaya ihtiyaç duyan hastalar için en iyi seçenektir.

Share.

About Author

Leave A Reply