karabük halı saha
beylikdüzü dezenfekte
Ceviz Yağının Yararları - Bigdoctors

Sidebar Ad

Ceviz Yağının Yararları

0

Ceviz Yağının Yararları

 

Beyin hücrelerini güçlendiren, bağışıklık sistemini koruyan, kalp sağlığını koruyan ceviz yağı, Omega- 3 bakımından da oldukça zengindir. İnsan vücudu bu yağ asitlerini üretemez. Bu nedenle dışarıdan alınması gereklidir. Omega -3 dışında ceviz yağının yararları arasında magnezyum, potasyum, protein ve bakır gibi besleyici özelliklerde yer alıyor. Ancak ceviz yağı yüksek ateşte değerini kaybeder. Bu nedenle sadece salata ve soslarda kullanılması önerilir. Raf ömrü oldukça kısa olan bu yağ, 8- 10 ay içerisinde tüketilmesi gereklidir. Hafızayı güçlendiren, kan şekerini dengeleyen, öksürük giderici etkiye sahip olan, iştahı keserek zayıflamanıza da yardımcı olan ceviz yağı, cilde ve saça karşı olan yararları ile de çok fazla bilinmektedir.

Cilde Faydaları

Kırışıklık karşıtı olarak kullanılabilecek olan ceviz yağının cildi güzelleştirici etkisi de bulunuyor. İçinde E vitamini bulunan bu yağ, cildi onarmakta ve yıpranmalara karşı da korumaktadır. Doğal bir nemlendirici olarak çok ideal bir üründür. Bunun yanında mantar enfeksiyonu tedavisi içinde ceviz yağı çok faydalıdır. Ayaklarda oluşan mantarlar için ceviz yağı kullanabilir ve çok kısa süre içerisinde etkisini görebilirsiniz. Egzama ve sedef hastalığı içinde kullanılabilir.

 Saça Faydaları

İçerisindeki proteinler ile saçlar için çok faydalı olan ceviz yağı, saç dökülmesinin önüne geçer. Saç derisinde bulunan ölü hücreleri yok eder ve saç köklerinizi daha sağlıklı bir hale getirir. Özellikle kepek sorunu için çok etkili bir yağ olmaktadır. Ayrıca bu yağ kullanımı sonrasında saçlarınızın daha hızlı uzadığını da fark edebilirsiniz. Etkili sonuçlar alabilmek için hafta iki kez banyo öncesinde saçınıza masaj yaparak kullanmanız önerilir.

Diğer Faydaları

Romatizmal ağrılara karşı oldukça faydalı olan ceviz yağı, safra ve müshil artırıcı özelliği de bulunuyor. Kolesterol düşürücü etkilerinin yanında bronzlaştırıcı olarak ta ceviz yağını kullanabilirsiniz.

Share.

About Author

Leave A Reply