Sidebar Ad

BURUN CERRAHİSİNDE 3D SANAL CERRAHİ PLANLAMA NEDİR?

0

BURUN CERRAHİSİNDE 3D SANAL CERRAHİ PLANLAMA NEDİR?

Dijital ortamda ameliyatı doğru bir şekilde planlamak için gerçek ölçümlerde valide edilmiş olan tıbbi 3D yüz tarama görüntülerini kullanır

ve sonrasında cerrah tarafından çalıştırılan “haptik teknolojisi” ile uygulanan “sanal rinoplasti” uygulamasını kullanarak mevcut taranan verileri simüle eder.

Bu nedenle cerrahlar tavsiye edilen ölçümleri elde etmek için cerrahi bilgilerini fiilen uygularlar. Daha sonra bu ölçümler 3D yazılıma aktarılır.

Bu ölçümlere göre, hastaya özel tek kullanımlık aletler 3D baskıyla imal edilir ve karşılığında gerçek cerrahi sırasında ölçüm araçları olarak kullanılırlar.

BURUN ESTETİĞİ HAKKINDAKİ GERÇEKLER

  1. Burun ameliyatı yaptırmak isteyen hastalar her zaman ameliyat sonrasındaki görünümlerine dair endişe ve stres yaşarlar.
  2. Ameliyatın başarısını etkileyen en önemli factor biri, cerrah tarafından yapılan yüz ölçümleri ile belirlenen uygun cerrahi planlamadır.
  3. Yüz ölçümleri ameliyat öncesi nicel bir değerlendirme sağlar ve bu bilgiler sayısal olarak kaydedilir.
  4. Ölçümler uzunluk ve açılar şeklindedir; buradaki her ölçüm, burun ile yüz arasındaki ilişkiyi ve burun alt yapısal bileşenlerini birbirleriyle tanımlar.
Share.

About Author

Leave A Reply