karabük halı saha
beylikdüzü dezenfekte
Bel Ağrısı Tedavisi - Bigdoctors

Sidebar Ad

Bel Ağrısı Tedavisi

0

Bel Ağrısı Tedavisi

 

Günümüzde bel ağrısı birçok kişinin şikayet ettiği bir durumdur. Fakat yaşanan bütün bel ağrıları doktora gitmeniz gerektiğini göstermez. Belki de ağrıyı basit yöntemlerle geçirebilir ve kaldığımız yerden hayatınıza devam edebilirsiniz. Bu noktada ağrının nasıl durdurulacağını ağrının sebebi belirler. Yapılan yanlış bir hareket ya da kaza sonucu gerilen kaslara kompres, dinlenme ve ağrı kesici iyi gelecektir.

 

Yattığınız yatak ve ya gün boyu bozuk bir oturuş şekli kaynaklı bel ağrıları meydana geliyorsa önlemler bu sebeplere göre alınmalıdır. Trafik kazaları, sert darbeler, kötü yaralanmalarda ise durum son derece farklıdır. Vücutta karıncalanma, güçsüzlük, uyuşma varsa bunlar acilen doktora başvurulması gerektiğini göstermektedir. Peki, profesyonel yardımın dışında evde yapılabilecek bel ağrısı tedavisi nedir? Bu yöntemlere bir bakalım;

 

           1.Tüm sıkıntılardan kurtulup rahatlayın. Eğer bel ağrısının nedeni gergin kaslar ise stres ve gerginlik sadece ağrının uzamasını, kasların daha çok gerilmesini sağlar. Yapılan araştırmalara göre uğraştıkları hastalıklara rağmen negatif olmayan kişilerin hastalıklarını daha hızlı atlattıkları görülmüştür. Düşüncelerinizi ağrılarınızdan farklı şeylere yönlendirin, basit hareket ve egzersizler, dinlenme bu süreçte size yardımcı olacaktır.

 

  1. Basit ağrı kesiciler yardımcınız olabilir. Gün içerisinde hareketlerinize kesintisiz devam edebilmenize kas gevşetici, iltihap giderici, ağrı kesici gibi eczanelerden alınan basit ilaçlar yardımcı olmaktadır. Ancak ilaç kullanımında doktora da başvurmak gerekmektedir. Bu noktada kaçınılması gerekenlerden biri de ilaç kullanımını kendiniz belirlemek olacaktır.

 

            3. Duruşunuz önemli! Ağrılarınızın hangi duruşta durduğunu anlamak sizin büyük bir yardımcınız olacaktır. Bacakların arasına bir yastık yerleştirerek yan yatıp dizleri bükmek ya da sırt üstü uzanıp dizleri bükmek bel ağrılarınızı dindirebilir. Bel ağrısı yaşayan bazı insanlar bu şekilde yattıklarını belirtmiştir. Bu süreçte yanlış bir duruş size büyük ağrılarla geri dönebilir.

 

             4. Algoloji polikliniğine başvurun: Sürekli tekrarlayan bel ağrılarında Algoloji bölümü, yaptığı müdahalelerle ağrılarınızdan kurtulmanızı sağlıyor. Bel enjeksiyonları, Radyofrekans işlemleri ve yapacağınız egsersiz programı ile ağrılarınızdan kurtulmanıza yardımcı oluyor.

Daha ayrıntılı bilgi için iletişim numaralarımızdan bize ulaşabilirsiniz.

Share.

About Author

Leave A Reply