Sidebar Ad

Antioksidan Takviyeleri

0

Antioksidan Takviyeleri

 

Yaşam kalitenizin yüksek olması için mutlaka beslenme ve spor düzenli bir şekilde birbirini takip etmelidir.

Beslenme düzeninde ise antioksidan özellikleri yüksek olan besinlerin vücuttan toksin modellerin atılmasına yardımcı olur.

Bu nedenle Antioksidan Takviyeleri önemli bir konu olmaktadır. Pek çok meyve sebze de antioksidan içerikler bulunuyor. Bunlar arasında karnabahar, domates, salatalık, biber, havuç gibi seçenekler sayılabilir.

Antioksidan Takviyesinde Sebze Kalitesi

Marketlerde satılan sebzelerin ne kadar sağlıklı olduğu tartışılmaktadır. Bu nedenle antioksidan etkisi de organik ürünlerde olduğu gibi olmayacaktır.

Özellikle sebzelerde kullanılan böcek ilaçları içerisinde vitamin ve minerallerin yok olmasına bile neden olmaktadır. Organik gıdalar mineral ve vitamin bakımından zengin olmaktadır. Ve organik ürünler normal ürünlere göre çok daha pahalı olabiliyor. Bu nedenle takviye olarak satılan antioksidanlar tercih edilebiliyor.

Antioksidanların Faydaları

Aldığımız besinler vücudumuz içerisinde enerjiye dönüşmektedir. Bu sırada serbest radikaller olarak adlandırılan toksinler ortaya çıkar.

Bu toksinlerin çok önemli kısmı akciğerlerde, ter bezleri ve böbrekler ile atılmaktadır. Ancak dışarı atılmayan toksinler vücut içerisinde hücrelerin DNA’sını bozan olumsuzluklar meydana getirmektedir. Yaşlanma sorununda da çok etkisi bulunan bu toksinler adeta vücudu çökertmektedir.

Vücutta yağmacı olarak dolaşan bu toksinler büyük olumsuzluklara meydan veriyor ve çok önemli tahribatlara neden oluyor. Bu toksinlerin etkisini azaltmak için bol bol meyve ve sebze tüketmek büyük önem taşıyor.

Vücudumuzu hastalıklara karşı koruyan antioksidanlar, doğal olarak sebzelerden alınabilirler. Takviye olarak alınan bu ürünler libidoyu düzenlemektedir. Bunun yanında kan pıhtılaşmasına da engel olmaktadır. Vücut tarafından daha çabuk emilen bu takviyeler, yan etki oluşturmaz.

Bu takviyeleri sadece kullanmamak gereklidir. Diyet programı, düzenli bir egzersiz programı ile takviyeler fayda sağlayabilir. Ancak bu tarz takviyeleri bir hekime danışmadan, diyet programına almadan kullanmamak gereklidir.

Share.

About Author

Leave A Reply