karabük halı saha
beylikdüzü dezenfekte
Alternatif Tıbbın Sağlıktaki Yeri Nedir? - Bigdoctors

Sidebar Ad

Alternatif Tıbbın Sağlıktaki Yeri Nedir?

0

Alternatif Tıbbın Sağlıktaki Yeri Nedir?

 

            Öncelikle alternatif tıbbı, doğal bitkilerin sağlık ve tedavi için insan ve diğer canlılar üzerinde kullanılması olarak adlandırabiliriz. Son zamanlarda bu yöntem ülkemizde ve diğer ülkelerde popüler bir tedavi şekli haline gelmiştir. Kimi insanlar çaresizlikten, kimileri ise modern tıbba güvenmediği için doğal yollar aramaya koyulmuşlardır. Doğal yöntemler bazı uzmanlar tarafından kabul görmese de modern tıbbın oluşumunda büyük emeği olan ve insanlık tarihi kadar eski olan bu yöntemin faydaları asla yadsınamaz.

 

  1. TARİHÇESİ

İnsanlar çok uzun yıllardır kocakarı ilaçları kullanmakta ve olumlu sonuçlar almaktadırlar. Ama özellikle birinci ve ikinci Dünya Savaşı sonucu yaşanan gelişmeler sağlık sektörünü de etkilemiştir.

Kullanımı kolay ve herkesin ulaşabileceği türden ilaçlar giderek artmış ve yakın zamana kadar en etkili tedavi yöntemi olarak kabul görmekteydi. İlaç endüstrisi hızla büyüdüğü için diğer yöntemler giderek unutuldu ve kullanılmaz hale geldi. Ancak son zamanlarda insanlar modern yöntemler aracılığı ile çözüm bulamadıkları sağlık sorunlarına alternatif yollar aramaya koyulmuşlardır.

 

  1. UZMANLARIN GÖRÜŞÜ

 

İlk başlarda uzmanlar, farklı yöntemlerin tehlikeli olabileceğini düşünmüş olsalar da hiç şüphe yok ki, alınan olumlu sonuçlar neticesinde onlarda bu yöntemin varlığını ve gerekliliğini kabul etmişlerdir. Ama hala karşı çıkan uzmanlar da yok değildir. Ayrıca günümüzde, alternatif tıp sadece belli bölgelerde kulak duyma bilgilerle yapılan bir iş olmaktan çıkmış ve kendi alanında uzman kişilerin gerçek bir işi haline gelmiştir.

 

  1. ALTERNATİF TIBBIN GELECEĞİ Adı üstünde alternatif olan bu yöntem insan hayatında hep hep var olacaktır. Belki zaman zaman önemsiz görünecek ama kendini insanlara tekrar tekrar hatırlatacaktır. Gelişen dünya ile birlikte gelişen ve ortaya çıkan yeni hastalıklar insan hayatına karşı bir tehdit unsuru teşkil etse de tıp alanındaki gelişmeler yüzümüzü güldürmektedir.Umarız uzmanlar alanlar arası çatışmaya bir son vererek hep birlikte çalışmaya koyulurlar.
Share.

About Author

Leave A Reply